Načrt aktivnosti

NAČRT DELA ZA ŠOLSKO LETO 2011/12

• PRAZNIKI NA VASI: organizacija krajevnih prireditev POZDRAV POMLADI, na katerih se bodo s kulturnim programom in likovnimi razstavami predstavili otroci vseh šol ter obeh vrtcev, sodelovanje s kulturnim programom ter pripravo etnološke razstave na prireditvi Srečanje vasi Gabrje/Gaberje.
  • MODROST STARE MAME V DEŽELI JAGOD: pravljično- pustolovski potep po podeželju z iskanjem zmajevih stopinj, spoznavanjem naravnih in etnoloških posebnosti kraja, reševanjem nalog vaških posebnežev, izdelavo rož iz papirja, degustacijo izdelkov kmetij Sadne ceste (jabolčni krhlji, jagode, jabolčni sok).
  • ŠPORTNE IN DRUŽABNE IGRE DEDKOV IN BABIC: izbor najbolj značilnih iger, popis iger s pravili in oblikovanje zloženke, priprava rekvizitov, predstavitev iger otrokom in igranje, organizacija iger brez meja s sodelovanjem otrok iz vseh podružnic (dan mladosti).
  • KREATIVNE DELAVNICE: izdelava rož iz papirja, peka kruha in peciv na tradicionalni način, izdelava pletenih košar, ljudske igre in plesi, digitalna fotografija. Tradicionalna znanja na otroke bo prenašala starejša generacija.
  • IGRAJMO SE EKOLOGIJO: skrb za šolski sadovnjak, uporaba odpadnih materialov za izdelavo različnih likovnih izdelkov in spominkov, posaditev okrasnih cvetlic, fotografiranje naravnih lepot območja in dogodkov.
  • NA VASI JE LEPO: zaključna prireditev s kulturnim programom, foto razstavo aktivnosti in razstavo nastalih produktov.

Prejšnja stran: Podružnična šola - gibalo razvoja
Naslednja stran: Terminski plani