Šola se nahaja v vasi Gabrje pri Jančah, vzhodno od Ljubljane, v jugozahodnem delu Posavskega hribovja. Obdajajo jo z gozdom porasli hribi, travniki, nasadi jagod ter sadnega drevja. Po dišečih, sladkih in rdečih plodovih je vzhodno območje občine Ljubljana dobilo ime "DEŽELA JAGOD".

Tukajšnji kmetje s trdim delom ustvarjajo prijazno, obdelano kulturno krajino. V tem skrivnostnem svetu, prelitim s čarobnim mirom, živi in dela mala hiša učenosti - Podružnična šola Janče, ki je nenadomestljivo središče življenja in celotnega dogajanja v kraju.

Je center kulturnih prireditev in dogodkov. Je prostor, kjer se krajani družijo, spodbujajo in snujejo nadaljnji razvoj kraja in nenazadnje s ponosom zrejo na dosežke svojih otrok.

Več o zgodovini kraja in šolstva si lahko preberete v zborniku: 60 LET JANŠKE HIŠE UČENOSTI ( pdf).

Naslov:

Podružnična šola Janče